Żadnych eksplozji na twarzy

Ważna zawartość

Moje bierne przyglądanie się jego wyczynom wspominam dziś z sentymentem, kiedy szukam… kosmetyków. Nauczona doświadczeniami brata zawsze staram się wybierać preparaty tak, żeby zawierały składniki, których mój organizm potrzebuje. Znam go i jego potrzeby lepiej niż producenci większości kosmetyków. Nie nabieram się na półśrodki. Liczy się zawartość. Nie mogę pozwolić sobie na nieudane eksperymenty. Żadnych eksplozji na mojej twarzy czy skórze.

Oprócz wiedzy na temat zastosowania składników kosmetyków, pamiętam o obserwacji swojego ciała. Jego świadomość (i upływającego czasu), a nawet zmieniających się warunków dookoła mnie pozwala wybierać mi najlepsze środki. Czasami myślę, że to taka mała obsesja – być piękną – ale to obsesja zbiorowa. Która z nas nie miewa jej napadów?

Codzienna dbałość

Przygotowania do wyjazdu na wakacje, a więc do zmiany klimatu zaczynam od wyboru właściwych kosmetyków. Nie chcę żeby przyjemność z wypoczynku zepsuła mi wysuszona skóra. Pamiętam, że każda pora roku ma swoją specyfikę i że w Polsce jest ich właściwie sześć. Co dwa miesiące klimat chłoszcze nas innymi zjawiskami, zmienną temperaturą, deszcz, śnieg, wiatr.

No i życie codzienne. Praca. Klimatyzacja w biurze i w samochodzie. Czasami myślę, że wszystko dookoła stworzono po to, żeby utrudnić kobietom bycie pięknymi. Kosmetyki. Żeby podkreśliły urodę, ale nie zniszczyły włosów i skóry. Dieta. Nie – nie odchudzam się. Jestem zadowolona ze swojego ciała, ale to tylko dlatego, że pamiętam co jeść, aby wspierać dobroczynne działanie preparatów, które kupuję.

Czy to wymaga jakiejś ogromnej wiedzy i ustawicznego kształcenia się? Nie. Raz nabyta wiedza procentuje. Czytam ulotki i unikam tego co szkodzi. Właśnie dzięki wiedzy o właściwościach dobroczynnych pierwiastków czy minerałów. Wszystko to sprawia, że mogę powiedzieć „sama komponuję sobie odpowiednie kosmetyki”. Dzięki temu mogę powiedzieć o sobie, że jestem piękna.

NEWSLETTER

Otrzymuj najnowsze promocje prosto na swój email. Zapisz się już teraz